sobota, 19 marca 2011

Shush! dla Androida wyciszy telefon na tak długo jak tylko chcesz

Autor: Adrian Nowak, 15:41, sobota, 19 marca 2011


Shush! uruchomiony na Androidzie
Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu myślałem o ciekawych funkcjach, które mogłyby mieć telefony, a których pewnie szybko się nie doczekam. Na szczęście co do tego ostatniego się myliłem.

Zastanawiałem się na przykład nad filtrem spamu dla SMS-ów, podobnie jak to się odbywa w przypadku e-maili. Chciałem też, by telefon wyciszał się automatycznie w konkretnych godzinach, które zwykle są bardzo podobne.

Parę lat temu, gdy moja Nokia miała jeszcze czarno-biały ekran mogłem tylko marzyć o takich dodatkach, które ostatecznie i tak przydają się tylko czasami. Teraz gdy mamy jednak w telefonach pełnoprawne systemy operacyjne, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco poeksperymentować.

Leciutka aplikacja Shush!, która zajmuje jedynie 28 KB, w krótkim czasie po udostępnieniu została pobrana ponad 100 tysięcy razy. Jej zasada działania jest bardzo łatwa - pozwala ustalić, na jak długo nasz telefon ma być wyciszony. Jeśli na przykład idziemy na godzinne spotkanie i wyłączamy dźwięki w telefonie, później włączą się same, byśmy nie przegapili żadnej ważnej wiadomości bądź rozmowy.

Mi w narzędziu brakuje jeszcze tylko możliwości ustalenia dokładnych godzin, by na przykład dźwięki wyłączały się każdego dnia na noc. Tak czy inaczej, warto wiedzieć, że coś takiego jak Shush! w ogóle istnieje.

Program można pobrać z Android Market.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety