poniedziałek, 14 marca 2011

Sony chce 1.000.000 euro kary dla hakera za Linuksa na PlayStation 3

Autor: Adrian Nowak, 20:50, poniedziałek, 14 marca 2011


Konsola PlayStation 3. Fot: PseudoGil
Pasja może czasem drogo kosztować. Wkrótce może się o tym przekonać haker odpowiedzialny za wydanie jailbreaka do PlayStation 3, który umożliwiał między innymi instalację na konsoli Linuksa, wcześniej zablokowaną przez producenta.

Sony w ostatnim czasie niezbyt pozytywnie wsławiło się walcząc bardzo radykalnie z hakerami, którzy zwykle nie łamią zabezpieczeń dla pieniędzy, ale z ciekawości.

Alexander "graf_chokolo" Egorenkov niedawno miał u siebie w domu wizytę policji, która zarekwirowała jego sprzęt. Jak łatwo się domyślić, bardzo negatywnie ocenił on takie działania Sony, choć jednocześnie zaznaczył, że mimo to "nic do niej nie ma".

Na forum relacjonuje sytuację:

Prawnicy Sony zapytali mnie, czemu to robię. Czy dlatego, że tak nienawidzę Sony? Nie mogli pojąć czemu to robię, bo płacą im za wszystko co robią. Mi nikt nie płaci. Nie żywię urazy do Sony, nawet mimo NIENAWIŚCI, która zaćmiewa ich umysł, zasłaniając im naprawdę istotne rzeczy. Mam lepszy pomysł na to jak używać swojego umysłu i wiedzy.

Poświęca też fragment samej konfiskacie jego sprzętu:

Więc, Sony znów zawiodło, zabrało moje urządzenia, ale mój umysł wciąż jest wolny i jego nie możecie kontrolować (sic). Znów zawiedliście. To tylko narzędzia, mogę zdobyć nowe i kontynuować pracę nad Linuksem w PS3, którą nam zabraliście. Jeśli chcecie mnie zatrzymać to powinniście mnie zabić, bo ja nie mogę żyć bez programowania, VH (hiperwizora - red.) i hakowania jądra Linuksa. Wiecie kim jestem i gdzie żyje, więc chodźcie po mnie!!!

Trzeba przyznać, że słowa Egorenkova idealnie pokazują, że Sony obrało nie najlepszą metodę walki z hakerami. Choć niektórzy przypuszczają, że takie pokazowe działania producenta konsol mają na celu odstraszanie innych programistów, niestety wśród prawdziwych miłośników hackingu, japońskie przedsiębiorstwo raczej w najbliższym czasie nie znajdzie uznania.

źródło: xpgamesaves.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety