sobota, 9 kwietnia 2011

Mark Shuttleworth chętny do kolejnych podróży w kosmos

Autor: Adrian Nowak, 17:49, sobota, 9 kwietnia 2011


Mark Shuttleworth w kosmosie. Fot: NASA
Twórca Ubuntu zastrzega jednak, że w pierwszej kolejności ma do wykonania bardzo ważną misję na Ziemi.

W rozmowie z magazynem Linux User, Shuttleworth wspomniał między innymi o swoich pozytywnych odczuciach związanych z przyszłością Androida. "Lubię model, który realizuje Google" - mówi twórca Ubuntu. Drugi kosmiczny turysta nie kryje także swojego zadowolenia z tego typu projektów, które jego zdaniem, świetnie wpływają na rynek wolnego oprogramowania.

Nie mogło zabraknąć oczywiście także informacji na temat nadchodzących wydań Ubuntu. Shuttleworth potwierdził, że edycja z numerem 12.04 LTS będzie już wyposażona wyłącznie w środowisko Unity. Zmiany w korporacyjnej wersji systemu dotyczą przede wszystkim optymalizacji pod kątem przetwarzania w chmurze oraz wirtualizacji.

Milioner wspomniał także o swoich aktualnych inwestycjach, których obecnie dokonuje na rozwijających się afrykańskich rynkach. Zapytany o "kolejny wielki hit" mówi, że po raz kolejny będzie to internet.

Mark Shuttleworth z radością spogląda także w niebo, gdzie chciałby jeszcze kiedyś powrócić. Tym razem jednak marzy mu się jeszcze dalsza podróż, wokół księżyca, bądź wgłąb układu słonecznego. Twórca Ubuntu już raz poleciał w kosmos, gdzie pracował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

źródło: linuxuser.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety