czwartek, 14 kwietnia 2011

Music Lens w Unity wygląda świetnie, choć to tylko mockup

Autor: Adrian Nowak, 08:30, czwartek, 14 kwietnia 2011


Ciekawy mockup motywu planowanego dla Unity
Unity w przyszłości może zyskać wiele ciekawych rozszerzeń, a interfejs z wyszukiwarką w roli głównej może pomóc Canonical również w zwiększeniu przychodów.

Na liście mailingowej Aytana, Sebastian Porta zaprezentował ciekawy mockup Unity, który przedstawia wygodniejszy sposób na przeglądanie muzyki w systemie. Oprócz podziału na nazwy utworów, wykonawców i albumy, padła propozycja, by w wynikach wyszukiwania pojawiały się także piosenki ze sklepu Ubuntu One Music Store.

Sam pomysł wyszukiwania niemal wszystkiego jest z pewnością dobrze znany użytkownikom aplikacji takich jak Do, które po wywołaniu skrótem klawiszowym pozwalają na szybkie odnajdywanie plików i skrótów programów.

O ile dla mnie taka koncepcja jest całkiem wygodna, tak oczywiste jest, że na początku nie odbywa się to bezboleśnie i wymaga przyzwyczajenia się do "nowych zasad" sterowania pulpitem. Jak wspominałem niedawno, Unity znajdziemy domyślenie w Ubuntu 11.04, zatem ciekawe, jak na taką przymusową zmianę nawyków, którą zafundowało Canonical, zareagują sami użytkownicy.

za: novatillasku.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety