piątek, 15 kwietnia 2011

Waszym zdaniem: Elementary OS sprawiło zawód, a w Ubuntu powinny być Panele

Autor: Adrian Nowak, 13:27, piątek, 15 kwietnia 2011


Fot: Ali Brohi
Czas na podsumowanie ostatnich ankiet w których ocenialiście aktualne wydarzenia.

Każdego dnia w komentarzach wymieniacie się dziesiątkami opinii, które jak się okazuje, w wielu tematach są bardzo skrajne. W gąszczu informacji dotyczących różnego rodzaju nowości, warto przypomnieć niektóre fakty.

Choć na temat Elementary OS wypowiedziało się tylko niecałe 200 użytkowników, prawie 2/3 z nich zawiodło się na premierze dystrybucji tworzonej pod kierownictwem DanRabbita. W komentarzach wiele osób zwracało uwagę przede wszystkim na ograniczoną możliwość modyfikacji pulpitu, a także brak zapowiadanej rewolucji.

Jeśli już jesteśmy przy wyglądzie, 61,79 proc. z 704 ankietowanych uznało, że zmodyfikowane Ubuntu wygląda lepiej niż Mac OS. Pod tekstem jak zwykle nie mogło zabraknąć zarówno zwolenników systemu od Apple, fanów GNOME, ale również użytkowników mniej popularnych pulpitów.

Nie udało się natomiast przewidzieć, jakie środowisko domyślnie zaserwuje nam Canonical w Ubuntu 11.04. Tylko 38,24 proc. z 659 ankietowanych wskazało na Unity, które jak dowiedzieliśmy się nieco później, zostanie bez pytania zaoferowane użytkownikom nowego wydania systemu. Jednocześnie aż 72,35 proc. z 792 czytelników uznało, że Panele GNOME byłyby bardziej odpowiednie dla Ubuntu.

Szczerze mówiąc, myślałem, że większa część użytkowników zamawiała płyty z ShipIt. Okazuje się, że z usługi, która nie będzie już kontynuowana skorzystało 64,65 proc. z 778 ankietowanych.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety