wtorek, 17 maja 2011

Android@Home, czyli na jak wiele pozwolisz systemowi?

Autor: Adrian Nowak, 10:21, wtorek, 17 maja 2011


Fot: Mark Sebastian/UbuCentrum.net
Na niedawnej konferencji Google I/O w San Francisco zaprezentowano ciekawy framework, który pozwala na komunikowanie się z urządzeniami w naszym domu i na przykład sterowanie światłem.

Widoczny jest tu jeden z nowych elementów strategii Google, który zakłada umieszczanie Androida nie tylko w smartfonach i tabletach, ale również znacznie mniej popularnych urządzeniach. Właściwie to niemal wszędzie, gdzie tylko się da.

Już teraz zaprezentowano między innymi "pudełka" do których można przesyłać muzykę z chmury Music Beta, potrafiące komunikować się również między sobą. Podczas gier tablet dzięki specjalnym żarówkom może już sterować oświetleniem, ale również zmywarką, pralką czy zraszaczami trawnika.

Tego typu zastosowania smartfonu właściwie nie powinny na nikim robić w tych czasach większego wrażania, natomiast pewien niepokój może budzić łatka Google przyczepiona do każdego ważniejszego urządzenia w naszym domu. O ile zwykle jestem daleki od teorii spiskowych, włamanie do tego typu infrastruktury mogłoby mieć opłakane skutki.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety