niedziela, 22 maja 2011

BeatBox prostym odtwarzaczem dla Elementary

Autor: Adrian Nowak, 11:32, niedziela, 22 maja 2011


BeatBox będzie domyślnym odtwarzaczem w kolejnej wersji Elementary OS.
Twórcy Elementary nie próżnują i choć wielu użytkowników zawiodło się na pierwszym wydaniu dystrybucji oznaczonym numerem 0.1, w dłuższej perspektywie projekt może zyskać znacznie większe uznanie.

Zespół Elementary stawia w pierwszej kolejności na tworzenie własnych aplikacji, co jest dość nietypowym podejściem. Ze względu na niewątpliwą fascynację konkurencyjnym Mac OS przybywa nam zatem prostych, ale niezwykle wygodnych narzędzi. Po zmodyfikowanym Nautiliusie czy kliencie pocztowym przyszedł czas na odtwarzacz muzyki.

Tego typu programów jest naprawdę cała masa, zatem ekipa DanRabbita musiała wyjść z czymś unikalnym. Właściwie można powiedzieć, że już teraz osiągnęła sukces: stworzyła proste narzędzie, które do tego ma niemal wszystko, czego mógłby oczekiwać zwykły użytkownik.

BeatBox oferuje znacznie więcej niż na przykład Totem, ale także o wiele mniej od Banshee. Moim zdaniem pozbyto się jednak funkcji, które większość osób omijała. Ile procent użytkowników potrzebuje sklepu z muzyką czy specjalnej karty do obsługi radia internetowego i podcastów?

Całość na razie nie oferuje zbyt wielu unikalnych funkcji, ale ciekawie przedstawia się możliwość wyświetlenia playlisty utworów podobnych do aktualnie odtwarzanego. Generuje się ona za każdym razem automatycznie i co najważniejsze, moim zdaniem już teraz sprawuje się dość dobrze.

Instalacja w Ubuntu

Program przed wgraniem wymaga instalacji zależności w postaci pakietu libsqlheavy (bądź dla 64-bit). Później już standardowo w konsoli wykonujemy kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:sgringwe/beatbox
sudo apt-get update
sudo apt-get install beatbox

[dzięki za info: netbit73, instrukcja: mygeekopinions.blogspot.com]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety