poniedziałek, 23 maja 2011

Instalacja Firefoksa 5 (kanał beta) w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 13:00, poniedziałek, 23 maja 2011


Nowa wersja przeglądarki Firefox w wersji 5 beta 2 trafiła już do repozytorium z którego wygodnie wgramy przeglądarkę w Ubuntu 10.10 i 11.04.

Repozytorium, które odnalazł Andrew z Web Upd8 zawiera wyłącznie wydania z kanału testowego beta, więc jest to dobra propozycja dla osób, które nie chcą wgrywać mniej stabilnych wersji takich, jak te pochodzące z Mozilla Daily.

Samo wydanie Beta 2 oferuje wsparcie dla nowego standardu animacji CSS, a twórcy jak zwykle zapewniają, że poprawili również wydajność oraz stabilność. Warto dodać, że jest to pierwsze wydanie przeglądarki w nowym trybie, który jest znacznie krótszy i bardziej przypomina teraz ten stosowany w Google Chrome.

Można się więc przygotowywać na szybszy wzrost numerków w oznaczeniach Firefoksa, jednak w kolejnych wydaniach na użytkowników czeka też wiele nowości, w szczególności związanych z serwisami społecznościowymi oraz zarządzaniem cyfrową tożsamością.

Choć ja za Facebookiem przepadam już coraz mniej, bez wątpienia lepsza integracja tego typu usług z przeglądarką, ułatwi życie wielu użytkownikom. Z drogiej strony, czy właśnie do tego nie powinny służyć rozszerzenia?

Instalacja w Ubuntu

Nowego Firefoksa wgramy wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-next
sudo apt-get update
sudo apt-get install firefox

Jeśli chcemy zaktualizować całość np. z wersji 4.0.x do najnowszej, konieczne będzie jeszcze:

sudo apt-get upgrade
więcej informacji: mozilla.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety