sobota, 14 maja 2011

Wywiad z Markiem Shuttleworthem na UDS [WIDEO]

Autor: Adrian Nowak, 09:55, sobota, 14 maja 2011


Mark Shuttleworth. Fot: youtube.com
Mark Shuttleworth wyjaśnia, jak Ubuntu, którego obecnie używa około 20 mln użytkowników, w ciągu najbliższych 4 lat ma zdobyć następne 180 milionów.

Drugi kosmiczny turysta zbiera również pochwały dotyczące jasnej wizji rozwoju Ubuntu i bardzo dobrej postawy podczas wskazywania kierunku społeczności.

Pomysłodawca systemu zauważa, że najważniejszym elementem jego strategii jest wyłapanie różnic między obecnymi użytkownikami, a tymi, którzy mają się nimi dopiero stać. Wystarczy wtedy znaleźć cechy, których ludzie oczekiwaliby od swojego systemu i zapewnić je im w Ubuntu. W teorii brzmi to całkiem nieźle.

Shuttleworth dodaje również, że pozycja Canonical względem Microsoftu cały czas się poprawia, gdyż pecety nie są już jedyną platformą, a na netbookach czy innych przenośnych urządzeniach Ubuntu sprawuje się równie dobrze jak konkurent.

Ciekawym stwierdzeniem jest również to, że cel 200 mln użytkowników postawiony został, by społeczność mogła się skupić na rzeczach naprawdę wartościowych. Pomysłodawca Ubuntu wspomniał, że choć społeczność dysponuje ograniczonymi zasobami czasowymi, bardzo często skupia się na dyskusjach, które w żadnym stopniu nie przybliżają do wspomnianego wcześniej celu.

Jak mogliśmy przypuszczać już wcześniej, jedną z największych zalet wprowadzenia Unity do Ubuntu 11.04 jest fakt, że nie trzeba będzie po raz kolejny przechodzić przez wielkie zmiany w wydaniu 11.10. Wtedy Unity ma być już znacznie bardziej dopracowane, również od strony graficznej.
więcej wideo: youtube.com/user/ubuntudevelopers
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety