środa, 15 czerwca 2011

Adobe wstrzymuje rozwój AIR dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 19:23, środa, 15 czerwca 2011


Fot: Flickr/Midiman
Od czasu wydania pierwszej wersji środowiska uruchomieniowego Adobe AIR na desktopowego Linuksa popularność systemu oscylowała cały czas w granicach jednego procenta.

Adobe uznało, że to zbyt mało by się wysilać, a w przyszłości postanowiło się skupić na mobilnych platformach, które w ostatnim czasie bardzo szybko zyskują rynek.

Choć samo Adobe nie będzie już rozwijało AIR dla desktopowego Linuksa, wciąż pojawiać będą się kolejne wersje tworzone przez partnerów firmy.

O ile sam fakt porzucenia AIR dla Linuksa nie wpłynie negatywnie na obsługę programów takich jak ipla, jest to wiadro zimnej wody wylane na głowy wszystkich, którzy łudzili się, że wkrótce narzędzia z zestawu Creative Suite dostępne będą na przykład dla Ubuntu.

Aby cokolwiek w tej kwestii się zmieniło, niezbędne jest zwiększenie popularności desktopowych wydań Linuksa. Jeśli plan Marka Shuttlewortha choć w części się powiedzie, wtedy również firmy tworzące popularne narzędzia będą bardziej przychylnie spoglądały na Pingwinka.

źródło: blogs.adobe.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety