sobota, 18 czerwca 2011

Chakra 2011.04-r1 Aida już dostępna

Autor: Adrian Nowak, 12:50, sobota, 18 czerwca 2011


Pulpit KDE nowej Chakry. Fot: Konqiklub/UbuCentrum.net
Chakra od jakiegoś czasu dąży do udowodnienia, że może być całkiem solidną i stabilną dystrybucją nadającą się do codziennego użytku. Z tego powodu od niedawna wprowadzono nowy plan wydawniczy, który ma zmniejszyć przepaść pomiędzy poszczególnymi wersjami (następna pojawi się już we wrześniu 2011).

Tekst przygotował GregKoval. Korekta AN.

Respin1 Aidy nie wnosi on do systemu wielu nowości, a jedynie aktualizuje środowisko iwiększość kluczowych pakietów do następnego wydania poprawkowego. Zawiera też wiele łatek błędów, które ukazały się do tej pory w zwykłym trybie aktualizacji. Wydanie 2011.04-r1 jest więc po prostu zaktualizowanym ISO, dzięki czemu osoby chcące dopiero teraz zainstalować sobie Chakrę nie są zmuszone do ściągania masy plików aktualizacji. Użytkownicy którzy od dawna mają Chakrę na dysku mogą więc przejść obok tego wydania obojętnie.

Co więc znajdziemy w nowej Chakrze? Przede wszystkim aktualizację środowiska KDE do numeru 4.6.4 (przy okazji - ta wersja środowiska jest teraz w repozytorium stable). Chakra 2011.04-r1 stała się w ten sposób jedną z niewielu dróg przetestowania tej wersji KDE korzystając z LIVE CD. Zaktualizowano też wiele narzędzi Chakry m.in. AppSet-Qt oraz poprawiono działanie Burga.

Ta wersja nie jest dostępna w wersji DVD. Obrazy płyt CD można pobrać ze strony projektu.

więcej informacji: chakra-project.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety