sobota, 11 czerwca 2011

Elementary OS "Luna" na przedpremierowym wideo. Prezentuje się genialnie

Autor: Adrian Nowak, 14:48, sobota, 11 czerwca 2011


Elementary OS "Luna" na przedpremierowej prezentacji. Fot: youtube.com
Po premierze pierwszej wersji Elementary OS, wielu użytkowników nie kryło swojego rozczarowania dystrybucją, po której podziewali się istnej rewolucji.

Wygląda jednak na to, że skazywanie Elementary OS na porażkę jest zdecydowanie przedwczesne, a kolejne wydanie systemu może przywrócić wiarę użytkowników w dalszy rozwój projektu.

Jeden z deweloperów pracujących nad rozwojem dystrybucji umieścił w YouTube krótką prezentację nowości, które pojawią się w wydaniu o nazwie kodowej "Luna". Według planów ma ono zostać udostępnione użytkownikom w listopadzie tego roku i będzie bazować na Ubuntu 11.10:


Jak zauważył Joey z OMG Ubuntu, choć system działa bardzo sprawnie, w dużej mierze jest to zasługa świetnej konfiguracji sprzętowej. Laptop widoczny na powyższym filmiku wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor Intel i5 2.3GHz, 4GB pamięci RAM oraz dysk twardy 7200 RPM.

Najważniejsze jednak, że dystrybucja prezentuje się niezwykle ciekawe, a prawdopodobnie jej wymagania sprzętowe będą bardzo podobne jak w przypadku Ubuntu. Z materiału dowiadujemy się też, że aby osiągnąć lepszą wydajność zrezygnowano nawet z Compiza.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety