sobota, 25 czerwca 2011

Instalacja Firefoksa 5 z ponad tysiącem poprawek w Ubuntu 10.10 i 11.04

Autor: Adrian Nowak, 10:23, sobota, 25 czerwca 2011


Nowe wersje Firefoksa będą się teraz pojawiały znacznie częściej.
Zaledwie trzy miesiące po premierze Firefoksa 4 pojawiło się jego kolejne wydanie oznaczone numerem 5. Choć widocznych nowości jest niewiele, deweloperzy skupili się na poprawie odnalezionych błędów i wersjach mobilnych programu.

Nowa wersja przeglądarki od Mozilli wspiera między innymi animacje CSS, oraz posiada ulepszoną obslugę canvas i JavaScriptu. Widocznie więc priorytetem w tym wydaniu była szybkość działania narzędzia, przynajmniej w wersji dla desktopów.

Edycja Firefoksa dla Androida została wyposażona natomiast w funkcję, która pozwala na wyłączenie śledzenia. Tego typu rozwiązania są powszechnie wykorzystywane przez reklamodawców, by wyświetlać internautom banery bardziej dopasowane do ich zainteresowań. Internauci, którzy nie akceptują takich praktyk, będą mogli po prostu z nich zrezygnować.

Deweloperzy chwalą się, że w nowym Firefoksie wprowadzono ponad tysiąc poprawek, więc choć w interfejsie nie znajdziemy żadnych nowości, warto zaktualizować program do najnowszej wersji. Narzędzie znalazło się już w domyślnych repozytoriach Ubuntu 11.04, więc tam wystarczy tylko pobrać aktualizacje, natomiast posiadacze wersji 10.10 powinni dodatkowo wykonać w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety