czwartek, 30 czerwca 2011

Nowa wersja Ubuntu One dla Androida wykona automatycznie backup zdjęć z telefonu

Autor: Adrian Nowak, 18:08, czwartek, 30 czerwca 2011


Nowa wersja Ubuntu One pozwala na wygodniejsze zarządzanie plikami.
Canonical nie poddaje się w walce z silną konkurencją ze strony Dropboksa, czego dowodem jest odświeżona wersja narzędzia Ubuntu One dla Androida.

Nowości nie ma wiele, jednak poza odświeżonym interfejsem, wreszcie pojawiła się funkcja, której brakuje konkurentom. Narzędzie od Canonical pozwala na automatyczne przesyłanie zdjęć zrobionych aparatem naszego smartfona do chmury Ubuntu One. Tam możemy je już wygodnie przeglądać z dowolnego komputera podłączonego do internetu.

Sam pomysł jest bardzo dobry i niezwykle użyteczny, jednak trudno się spodziewać, by Google w Androidzie nie wbudowało wkrótce podobnego rozwiązania. Już teraz przeglądając galerię zdjęć zrobionych telefonem, automatycznie pobierane są te znajdujące się w Picasa Web Albums.

Jeśli chodzi o Dropboksa, szybko okazało się, że usługa oferowana za darmo dla większości użytkowników może być bardzo dochodowa. Sam przyznam, że preferuję właśnie Dropboksa, bo trudno mi znaleźć jakąś wartość dodaną, która miałaby mnie przekonać do tego, że jednak znacznie mniej popularniejsze rozwiązanie od Canonical jest lepsze (choć popularność nie ma tu nic do rzeczy).

Odświeżony wygląd aplikacji Ubuntu One dla Androida

Ubuntu One wymaga do działania Androida 2.1 bądź nowszego, a aplikację można znaleźć w Android Markecie.

za: voices.canonical.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety