środa, 1 czerwca 2011

Opera 11.5 Beta z rozszerzeniami dla ekranu szybkiego wybierania

Autor: Adrian Nowak, 11:24, środa, 1 czerwca 2011


Nowa Opera pozwala na dodawanie rozszerzeń w ekranie szybkiego wybierania.
Kolejna wersja przeglądarki nie tylko działa szybciej od poprzednich, ale kładzie większy nacisk na współpracę z rozszerzeniami. Czy to pomoże Operze w walce z mocną konkurencją?

W Operze 11.5 Beta oprócz zwykłych skrótów do stron, w oknie szybkiego wybierania (speed dial) umieszczać możemy również różnego rodzaju dodatki. Wszystkich rozszerzeń jest zaledwie 24, jednak wśród nich znajdziemy te najbardziej użyteczne, jak te odpowiedzialne za wyświetlanie pogody, kalendarza czy najnowszych informacji.

Na blogu deweloperów czytamy również o wielu zmianach "pod maską", w tym aktualizacjach dotyczących silnika Presto. Poprawiono także wsparcie dla HTML5, wydajność podczas renderowania SVG oraz zoptymalizowano użycie pamięci podręcznej.

Warto także wspomnieć, o dodanej funkcji synchronizacji haseł, która pozwoli jeszcze wygodniej korzystać z Opery na kilku komputerach.

Tymczasem statystyki popularności przeglądarki w naszym kraju nie są najlepsze. Od momentu, gdy pod koniec ubiegłego roku została wyprzedzona przez Chrome, powoli traci swoje udziały. Według Ranking.pl, w maju 2011 z Opery korzystało 9,36 proc. polskich internautów (10,05 proc. rok wcześniej).

Testową wersję przeglądarki Opera 11.5 Beta można pobrać ze strony projektu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety