wtorek, 14 czerwca 2011

Shuttleworth: Jest "realna możliwość", że Chrome zastąpi Firefoksa w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 13:43, wtorek, 14 czerwca 2011


Mark Shuttleworth. Fot: Flickr/ejhogbin
Mark Shuttleworth zdradził w rozmowie z serwisem Networked World, że przeglądarka Google Chrome jest bardzo bliska zastąpienia w domyślnej instalacji Ubuntu Firefoksa.

Narzędzie od wyszukiwarkowego giganta o mało nie zostało ogłoszone domyślną przeglądarką w Ubuntu 11.10, jednak na razie zdecydowano się pozostać przy Firefoksie.

Shuttleworth choć jest wielkim fanem Chrome, przyznaje, że program Mozilli zostanie w dystrybucji przynajmniej do wydania z numerem 12.04, które pojawi się w kwietniu 2012 roku. Wszystko ze względu na plany długoterminowego wsparcia, które zakładają, że do tego czasu nie będą dokonywane żadne większe rewolucje.

Pomysłodawca Ubuntu stwierdził również, że tworzenie Chrome OS ma pozytywny wpływ na szybkość działania przeglądarki także w innych dystrybucjach Linuksa, co jest głównym powodem, dla którego właśnie na tej platformie powinna być szczególnie promowana.

Shuttlewoth wspomniał również o kontrowersjach związanych z Unity. Jak powiedział, "widzimy Unity, jako część projektu GNOME". Stwierdził jednak, że na razie Canonical jest w "niezręcznej sytuacji", gdyż zespół GNOME dopiero debatuje nad tym, czy chce mieć wiele interfejsów.

[źródło: networkworld.com; info podesłał też Eses - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety