niedziela, 26 czerwca 2011

Ubuntu 11.04 na tablecie Ekoore... nie zachwyca

Autor: Adrian Nowak, 11:40, niedziela, 26 czerwca 2011


Tablet z nowym Ubuntu 11.04.
Powiem Wam w tajemnicy, że Ubuntu nigdy nie wydawało mi się zbyt dobrym systemem na tablety. Nowym pulpitem Unity można co prawda wygodniej sterować korzystając z ekranu dotykowego, jednak aplikacje wciąż dostosowane są przede wszystkim do myszy.

Canonical z pewnością chętnie widziałoby Ubuntu na coraz popularniejszych tabletach i w swoich dążeniach przypomina nieco Microsoft, który próbuje przenieść desktopowy system na urządzenia przenośne. Na razie bez sukcesów.

Mało znana firma Ekoore przygotowała swój tablet, na pokładzie którego znaleźć będzie można Ubuntu 11.04 i oczywiście pulpit Unity. Z niestandardowych dodatków wymienić można chyba wyłącznie klawiaturę ekranową, która nawet na prezentacji producenta sprawia pewne kłopoty.

Każdy w miarę rozgarnięty użytkownik zauważy, że nawigowanie po większości aplikacji, które nie są dostosowane do ekranu dotykowego, po prostu nie jest zbyt wygodne. Okazuje się, że również samo przewijanie (np. stron internetowych) pozostawia wiele do życzenia.

Tablet wyposażony jest w procesor Intel Atom N445 (1,66 GHz), 1 GB pamięci RAM i dysk SSD 32 GB. Obsługuje również sieci WiFi, 3G oraz Bluetooth i posiada wyjście na HDMI, 3 porty USB, a także wbudowaną kamerkę. Cena urządzenia to prawie 2000 PLN, więc dość sporo.

więcej informacji: ekoore.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety