niedziela, 12 czerwca 2011

Waszym zdaniem: Android nie powinien wyglądać jak Ubuntu, a LibreOffice "wymiata"

Autor: Adrian Nowak, 13:59, niedziela, 12 czerwca 2011


Fot: Mark Sebastian
Po raz kolejny przyglądamy się odpowiedziom, których udzielaliście w ankietach, jak również najbardziej błyskotliwym komentarzom.

Ostatnie tygodnie obfitowały w interesujące wydarzenia, a ostatnio wiele kontrowersji wzbudziła możliwość przejęcia Nvidii przez Microsoft. Ostatecznie jednak, zbyt wcześnie jest, by wyciągać z tego faktu jakieś konkretne wnioski.

Wyraźnie widać natomiast, że większości użytkowników odpowiada domyślnie zainstalowany w Ubuntu Firefox i to pomimo coraz silniejszej konkurencji ze strony Google Chrome. 61.88 proc. ankietowanych (560 głosów) stwierdziło, że jest to obecnie najlepszy możliwy wybór, jeśli chodzi o narzędzie do przeglądania internetu.

Równie użytecznym narzędziem okazuje się również Centrum oprogramowania Ubuntu z którego korzystanie zadeklarowało 69.84 proc. respondentów (264 głosy). Wygląda więc na to, że pomimo niewątpliwej wygody konsoli, graficzne nakładki w wielu sytuacjach okazują się lepszym wyborem.

Ze znacznie mniejszym optymizmem spoglądamy natomiast w kierunku upodabniania innych systemów operacyjnych do Ubuntu. Zdaniem aż 62.09 proc. ankietowanych (208 głosów), Android nie powinien wyglądać tak, jak dystrybucja tworzona przez Canonical.

Po raz kolejny jednak użytkownicy docenili obecny domyślnie w Ubuntu pakiet LibreOffice, który aż 68.89 proc. respondentów (724 głosy) chętniej widzi w systemie niż konkurencyjny OpenOffice. Jednocześnie aż 74.67 proc. czytelników, którzy zagłosowali w ankiecie (728 głosów) jest za połączeniem obu projektów.

Na koniec, aż 65.38 proc. ankietowanych (272 głosy) stwierdza, że nie podoba im się nowa nakładka na interfejs, która ma się znaleźć w Windows 8. Dzięki niej z systemu można byłoby wygodniej korzystać również na tabletach, jednak widocznie w przypadku desktopowych systemów, użytkownicy wolą sprawdzone rozwiazania.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety