piątek, 29 lipca 2011

5 GB darmowej przestrzeni w Ubuntu One i milion użytkowników

Autor: Adrian Nowak, 15:13, piątek, 29 lipca 2011


Ubuntu One ma więcej użytkowników niż mogliśmy przypuszczać.
Jak na blogu Canonical poinformował Martin Albisetti, z Ubuntu One korzysta już ponad milion użytkowników.

Biorąc pod uwagę, że liczbę użytkowników Ubuntu ocenia się na ok 20 milionów (trudno o dokładne dane), jest to świetny wynik.

Ubuntu One już od dawna dostępne jest jednak również na urządzenia z Androidem czy iOS. Do plików przechowywanych w usłudze mamy dodatkowo dostęp także z poziomu przeglądarki internetowej, więc teoretycznie liczba użytkowników Ubuntu One może być znacznie większa niż korzystających z desktopowej dystrybucji Linuksa.

Po tym, jak Dropbox pochwalił się świetnymi wynikami finansowymi, które generuje głównie sprzedaż dodatkowej przestrzeni dyskowej, również Canonical mocniej przyłożyło się do rozwijania swojego narzędzia. Z okazji przekroczenia magicznej bariery miliona użytkowników, powiększono limit darmowej przestrzeni do 5 GB.

Od jakiegoś czasu można również korzystać z funkcji streamingu muzyki przechowywanej w Ubuntu One do smartfona z Androidem. Biorąc jednak pod uwagę stosunkowo duże koszty związane z przesyłaniem danych w sieciach komórkowych, jest to jedynie ciekawy dodatek.

więcej informacji: voices.canonical.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety