sobota, 2 lipca 2011

Darwin OS - Linux wyewoluował do Mac OS?

Autor: Adrian Nowak, 20:37, sobota, 2 lipca 2011


Darwin OS zdecydowanie nie odcina się od stylistyki Apple. Fot: darwinosx.blogspot.com
Niektóre rozwiązania znane z popularnych dystrybucji bez wątpienia wzorowane są na designie Mac OS, natomiast autorzy Darwin OS poszli na całość.

W skrócie, Darwin OS to Ubuntu 10.10 przerobione tak, by wyglądało na Mac OS X. Na tym można by zakończyć opis, gdyby nie fakt, że transformacja udała się w tym przypadku nadzwyczaj dobrze.

Choć na razie nie testowałem tej dystrybucji, trzeba wymienić kilka jej zalet. Przede wszystkim bazowanie na Ubuntu 10.10 poczytywałbym jako dużą zaletę, gdyż jak powszechnie wiadomo, wydanie 11.04 niestety nie grzeszy stabilnością.

Dodatkowo twórcy dystrybucji tworzą ją pod hasłem "uczyń to prostym", więc jeśli rzeczywiście prostota została postawiona na pierwszym miejscu, całość może się okazać bardzo ciekawa.

Podczas oglądania prezentacji wideo można jednak odnieść wrażenie, że całość nie jest do końca taka "prosta", a pulpit wystylizowany na Mac OS również obciąża nieco maszynę. Dla osób, które lubią produkty od Apple, a z różnych przyczyn nie posiadają Mac OS, Darwin OS jest ciekawą propozycją. Wprowadzenie na własną rękę tak wielu modyfikacji w Ubuntu, by przypominało produkt od producenta z Cupertino, zajęłoby na pewno niemało czasu.

System występuje w trzech wersjach:


strona projektu: darwinosx.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety