czwartek, 14 lipca 2011

Dell Inspiron Duo - tablet i netbook z Ubuntu w jednym

Autor: Adrian Nowak, 09:20, czwartek, 14 lipca 2011


Dell Inspiron Duo wygląda, jak kilka urządzeń w jednym
Choć większość aplikacji znanych z desktopowych wydań Linuksa niezbyt nadaje się do obsługi z poziomu ekranu dotykowego, można znaleźć kilka wyjątków.

Jednym z nich jest bez wątpienia przeglądarka internetowa czy niektóre gry, a do listy dopisać można pewnie również popularne odtwarzacze muzyki oraz proste programy graficzne.

Wychodzi więc na to, że podczas niektórych zadań, desktopowy Linux może być całkiem wygodny, natomiast czasem przydaje się klawiatura i precyzyjny kursor myszy. Okazuje się, że Dell zbudował netbooko-tablet, który ma sprostać takim wymaganiom.

Jego parametry techniczne są dość przeciętne, jak na netbooka: dwurdzeniowy procesor Intel N570 1,66 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, wyświetlacz 10,1 cali (1366x768), dysk 250 GB oraz... Windows 7 w zestawie (cena: ok. 2 tys. zł).

Choć Windows 8 ma posiadać dodatkowe środowisko graficzne dopasowane do tabletów, na razie system od Microsoftu może zostać bez większego uszczerbku dla wygody, zastąpiony przez którąś z desktopowych dystrybucji Linuksa. Oczywiście padło na Ubuntu.

Taka sprzętowa hybryda wydaje się idealnie odpowiadać obecnemu kształtowi Ubuntu (choć w teście poniżej zainstalowano wersję 10.10 z Ubermix). Jedyne o co się martwię to "ukręcenie" tego obrotowego ekranu, który może mieć problemy po pewnym czasie eksploatacji.


więcej informacji: dell.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety