środa, 27 lipca 2011

Lubuntu 11.10 dostępne w wersji Daily Build. Nowy motyw już w systemie

Autor: Adrian Nowak, 13:51, środa, 27 lipca 2011


Można testować nowe Lubuntu 11.10. Fot: UbuCentrum.net
Lubuntu jest na dobrej drodze, by zostać oficjalnym wydaniem Canonical, a już teraz użytkownicy mogą pobierać system również w wersjach Daily Build.

Przypomnę, że Lubuntu zaprezentowano po raz pierwszy już w 2008 roku, a dystrybucja wyposażona jest w lekkie środowisko graficzne LXDE.

Canonical jak na razie nie poinformowało, kiedy Lubuntu stanie się jedną z oficjalnych dystrybucji firmy, jednak kolejne nowości zdają się wskazywać, że może to nastąpić już niedługo. Lider projektu Julien Lavergne napisał na liście mailingowej, iż ma nadzieję, że "Lubuntu 11.10 będzie pierwszym wydaniem finalnym dystrybucji tworzonym pod oficjalną banderą Canonical".

Koncepcja nowego wyglądu zaprezentowana na stronach projektu. Fot: Ubuntu.com

Niedawno zaktualizowano również domyślny motyw Lubuntu, który jest rezygnacją z niezbyt dobrze wyglądających jasnoniebieskich kolorów.

Nowy motyw Lubuntu 11.10. Fot: webupd8.org

W nowym Lubuntu znaleźć można wiele lubianych aplikacji, w tym przeglądarkę Chromium, jak również narzędzia Openbox, Pacmanfm, Gnumeric, Abiword, Audacious czy komunikator Pidgin. Dystrybucja jest dobrą propozycją dla osób ceniących sobie szybkość działania systemu, nawet na nieco starszym sprzęcie.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety