środa, 6 lipca 2011

Thunderbird 5.0 dla Ubuntu. Evolution idzie w odstawkę

Autor: Adrian Nowak, 17:21, środa, 6 lipca 2011


Nowy Thunderbird ze starym wyglądem.
W nowym Ubuntu znajdziemy popularnego klienta poczty od Mozilli, który jednak może zagościć w systemie tylko na pewien czas.

Zastanawiające jest, że choć pocztę można bez problemu sprawdzić z poziomu przeglądarki internetowej, zamiast Evolution z Ubuntu pozbyto się Gimpa...

Domyślny skład aplikacji to jednak dość miałki temat, bo w kilka chwil każdy i tak może sobie wgrać, co tylko będzie chciał. Z drugiej strony programy, które goszczą w systemie od razu po instalacji zwykle cieszą się większym zainteresowaniem deweloperów, co akurat przydałoby się wspomnianemu wcześniej Gimpowi.

Wracając jednak do tematu Thunderbirda, Canonical w próbie pogoni za najnowszymi trendami stwierdziło, że narzędzie od Mozilli będzie lepsze, bo oprócz tego, że jest dość znane także na platformie Windows, ma również większy potencjał.

Czy faktycznie ten potencjał zostanie wykorzystany, to się dopiero okaże, jednak najważniejszy jest chyba fakt, że użytkownicy nie powinni mieć większych problemów w związku z roszadą w składzie aplikacji. Thunderbird bez problemu obsługuje wszystkie najpopularniejsze usługi pocztowe i sprowadza konfigurację do niezbędnego minimum.

Sam od dość dawna zamiast desktopowych klientów korzystam z wygodnego interfejsu webowego Gmaila, choć nie raz już słyszałem, jak to ja mogę narażać swoje oczy na taki turpizm.

Wszyscy zainteresowani nową wersją Thunderbirda mogą ją wgrać wykonując w konsoli kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/thunderbird-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install thunderbird thunderbird-locale-pl

za: ubuntizandoelplaneta.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety