piątek, 12 sierpnia 2011

Ekran główny Unity z nowymi funkcjami

Autor: Adrian Nowak, 19:42, piątek, 12 sierpnia 2011


Ekran główny Unity. Fot. omgubuntu.co.uk
Zgodnie z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami i nadziejami, Canonical zakończyło etap rewolucji i zajęło się optymalizacją działania Unity.

Zmiany są bardzo drobne, choć z pewnością korzystne. W pierwszej kolejności warto zauważyć, że z górnego panelu zniknęła ikona umożliwiająca uruchomienie menu (teraz tzw. dasha). Nie odeszła jednak daleko, bo teraz znaleźć można ją na pasku Unity.

Na dole panelu pojawiły się teraz natomiast czytelne ikony do zmiany rodzaju wyświetlanych treści oraz umożliwiające ewentualne przejście do ekranu głównego. Najbardziej pozytywnie zmieniła się jednak wyszukiwarka plików, która teraz z prawej strony pozwala na wygodne filtrowanie kategorii.

Całość wciąż wydawać może się nieco "cukierkowa", wszak cały czas operujemy na półprzezroczystych oknach z rozmazanym tłem. Przynajmniej pierwsze wrażenie jest jednak bardzo korzystne.

Poniżej dwie grafiki przedstawiające nowości, które przygotował Joey z Omg Ubuntu:

Wyszukiwanie plików. Fot. omgubuntu.co.uk 
Nowe ikony ułatwiające nawigację. Fot. omgubuntu.co.uk
Nowości najłatwiej przetestować korzystając z testowego repozytorium Unity 2D (tylko dla Ubuntu 11.10), bądź po prostu pobierając dzienną wersję testową Ubuntu 11.10.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety