piątek, 23 września 2011

Można pobierać Ubuntu 11.10 Beta 2

Autor: Adrian Nowak, 09:28, piątek, 23 września 2011


Pomysł na Unity według Marka Shuttlewortha. Fot. markshuttleworth.com
To już ostatnie wydanie testowe Ubuntu przed premierą finalnej wersji 11.10. Jak można się domyślić, w przypadku bety 2 skupiono się już wyłącznie na poprawkach.

Najwięcej w ciągu ostatnich tygodni zyskało Centrum oprogramowania Ubuntu, którego nowy wygląd został już dość dobrze dopracowany. Poprawki oraz nieznaczne usprawnienia znajdziemy też w ekranie głównym Unity.

Ubuntu 11.10 Beta 2 wyposażono m.in. w Firefoksa 7 Beta, Thinderbirda 7 oraz Banshee 2.2.0. Pojawiły się także zalążki rozwiązania OneConf dla Centrum oprogramowania, które ma synchronizować konfigurację kilku maszyn z Ubuntu.

Niestety użytkownicy wciąż donoszą, że druga beta momentami zachowuje się niestabilnie. Problemy mają dotyczyć również niektórych części interfejsu, który przeszedł niedawno prawdziwą rewolucję. Jednocześnie wydanie i tak jest jednym z najlepiej dopracowanych, jakie pojawiły się ostatnio na horyzoncie.

Finalna wersja Ubuntu 11.10 ma być zgodnie z planem dostępna za trzy tygodnie, a już teraz obraz płyty z wydaniem Beta 2 można pobrać ze strony Canonical.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety