czwartek, 1 września 2011

Można pobierać Ubuntu 11.10 Beta

Autor: Adrian Nowak, 21:21, czwartek, 1 września 2011


Nowy wygląd Centrum oprogramowania. Fot. omgubuntu.co.uk
Na horyzoncie zgodnie z planem pojawiła się kolejna wersja testowa nowego Ubuntu 11.10. Użytkowników śledzących rozwój systemu nie powinna zaskoczyć, choć na kilka drobiazgów warto zwrócić uwagę.

Jak wspominałem przy wcześniejszej okazji, system wita nas teraz nowym ekranem logowania (jeśli korzystamy z kilku kont), a także zaktualizowanym Centrum oprogramowania oraz odświeżonym Unity. Co do tego ostatniego, trzeba przyznać, że znacznie lepiej prezentuje się ono w trybie pełnoekranowym.

Ostatnio wszyscy pomijają jednak fakt dość istotnych aktualizacji związanych ze wskaźnikami na górnym panelu. Tutaj też nowości nie rzucają na kolana, ale trzeba pochwalić chociażby możliwość dostosowania powiadomień związanych z pracą na baterii, funkcję czyszczenia powiadomień o nowych wiadomościach, a także sprawniej działającą część do nawigacji odtwarzaczem muzycznym.

Nieco kontrowersji wywołało Global Menu, czyli część odpowiedzialna za przeniesienie menu na górny panel. Okazuje się, że teraz po maksymalizacji okna, nie wyświetlają się kontrolki umożliwiające jego zamknięcie lub minimalizację. Aby je zobaczyć, należy najechać myszą na górną belkę. Nieco dziwny pomysł, choć zobaczymy jak się sprawdzi na dłuższą metę.

Warto także rzucić okiem na przegląd wideo serwisu OMG Ubuntu:blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety