środa, 28 września 2011

Poradnik: Instalacja Kadu 0.10.0 z repozytorium

Autor: Adrian Nowak, 19:08, środa, 28 września 2011


Fot. NASA
"Słoneczku", które było niewątpliwą inspiracją do nazwy Kadu, towarzyszą już od jakiegoś czasu inne protokoły obsługiwane przez komunikator. Najnowsze wydanie programu może zmylić użytkowników również niewielkim numerem 0.10.0, który sugeruje ubogą liczbę funkcji. Nic z tych rzeczy.

Nad nowym wydaniem deweloperzy pracowali przez ponad pięć miesięcy, a jego premiera miała miejsce w dziesiątą rocznicę upublicznienia pierwszej wersji Kadu. Od programu z taką historią mamy prawo oczekiwać interesujących nowości i rzeczywiście, trudno się zawieść widząc długą liczbę nowości.

Jedną z najważniejszych jest oczywiście obsługa Jabbera/XMPP i po tysiącu e-maili na temat tego, że powinienem zmienić nazwę bloga, bo nie piszę tylko o Ubuntu, daruję sobie idiotyczne pytanie, czy Kadu zmienia nazwę. Dodatkowo ułatwione jest dodanie konta z Facebooka oraz Google Talk.

Usprawniono także wtyczkę odpowiedzialną za powiadomienia, jak również obsługę protokołu Gadu-Gadu. Możemy teraz ustawić m.in. automatyczne synchronizowanie kontaktów oraz powiadomienie o dostarczeniu wiadomości. Program szybciej załaduje również historię rozmów oraz wykryje problem z połączeniem. Szczegółową listę nowości znajdziecie na stronie Kadu.

Nową wersję komunikatora można wgrać w Ubuntu wykonując kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:patryk-prezu/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install kadu

[informację przysłał czytelnik Marcin - dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety