poniedziałek, 28 listopada 2011

Ankieta: Linux Mint 12 - rzeczywiście lepszy niż Ubuntu?

Autor: Adrian Nowak, 19:47, poniedziałek, 28 listopada 2011


Linux Mint. Fot. materiały producenta
Ostatnio udostępniono nową wersję Linuksa Mint, tym razem już z numerem 12. W dystrybucji nie znajdziemy żadnych rewolucji, bo właśnie między innymi to odróżniać ma ją od największych konkurentów.

Bez drobnych poprawek się jednak nie obeszło, choć dotyczą one głównie tematów graficznych i funkcji związanych z pulpitem GNOME.

Warto jeszcze wspomnieć, że w nowym Mincie znajdziemy domyślnie pulpit oparty o GNOME 3 i dodatki MGSE (Mint GNOME Shell Extensions). Trzeba przyznać, że całość rozwiązano dość wygodnie, a użytkownik ma możliwość włączania wybranych komponentów MGSE (np. dolnego panelu, listy okien czy menu aplikacji).

Fani starszego pulpitu będą mogli wgrać w Mincie 12 odgałęzienie GNOME 2 (MATE), które obecnie kompatybilne jest z GNOME 3. Ciekawostką jest również domyślny silnik wyszukiwania, którym teraz stał się DuckDuckGo - prawdopodobnie pozwala zarobić twórcom dystrybucji więcej niż Google. Nowego Minta można pobrać ze strony projektu.

Mint kontra Ubuntu?

Walka dystrybucji, jest jak konkurencja Coca-Coli z Pepsi - prawdopodobnie nigdy się nie zakończy. Choć Ubuntu z pewnością jest popularniejsze niż Mint, to właśnie na temat tego drugiego trudno znaleźć w sieci negatywne opinie. Może to efekt niechęci ludzi do zmian, który sprawia, że Windows XP wciąż jest najpopularniejszy na pecetach? Jestem ciekawy, która dystrybucja bardziej przypadła wam do gustu?

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety