wtorek, 1 listopada 2011

Wideo: Mark Shuttleworth na Ubuntu Developer Summit w Orlando

Autor: Adrian Nowak, 09:39, wtorek, 1 listopada 2011


Mark Shuttleworth na UDS w Orlando. Fot. youtube.com
Sporo o obecnym wydaniu, ale również wiele planów dotyczących przyszłości Ubuntu, zdradził Mark Shuttleworth rozpoczynając kolejne spotkanie z serii Ubuntu Deweloper Summit w kalifornijskim Orlando.

Zaczęło się od przedstawienia najważniejszych nowości. Wśród nich znajdziemy m.in. portal dla deweloperów linuksowych aplikacji, odświeżone Centrum oprogramowania, a także Ubuntu One dla Windowsa. Szczególnie to ostatnie miało zainteresować wiele osób, które wcześniej nie korzystały z Ubuntu. Shuttleworth zwrócił również uwagę na Unity, które w przyszłości ma oferować wygodny dostęp do różnego rodzaju treści, zarówno tych znajdujących się na lokalnym komputerze, jak i w zdalnych zasobach.

Mark Shuttleworth mówił również dużo o integracji różnego rodzaju urządzeń. Na coraz większej liczbie sprzętów działają pełnoprawne systemy operacyjne, a to ma w przyszłości zaowocować wygodną wymianą informacji w chmurze. O tym, jak będzie wyglądało Ubuntu na smartfonach czy tabletach, Canonical ma zadecydować już w najbliższych tygodniach.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety