środa, 2 listopada 2011

W przyszłości będziemy mogli lepiej dopasować wygląd Unity

Autor: Adrian Nowak, 21:21, środa, 2 listopada 2011


Pulpit Ubuntu 11.10 z Unity. Fot. UbuCentrum.net
Na to czekali chyba wszyscy użytkownicy nowego Ubuntu z Unity. Zespół odpowiedzialny za rozwój środowiska przyznał, że niewielka liczba opcji konfiguracyjnych Unity to tylko tymczasowy problem.

Po prostu tak wyszło

W ostatnich miesiącach spekulowało się często, że wąska liczba funkcji związanych konfiguracją to celowy zabieg Canonicala. Jednorodne środowisko miałoby uprościć działanie systemu i odgórnie zablokować "niebezpieczne" dla użytkowników operacje.

Według zespołu odpowiedzialnego za design Ubuntu, rzeczywistość okazała się znacznie bardziej prozaiczna. Serwis "Omg Ubuntu" przytacza wypowiedź jednego z projektantów, który stwierdza po prostu, że "było wiele innych bardziej istotnych rzeczy do zrobienia" w związku z ostatnimi dwoma wydaniami wyposażonymi w Unity.

Power user - użytkownik z mocą?

Zarówno na przemówieniu Marka Shuttlewortha otwierającym Ubuntu Developer Summit, jak również w wypowiedziach deweloperów, bardzo często padają słowa "power users". Canonical zapewnia, że aktywni użytkownicy są dla firmy niezwykle istotni, jednak ostatnie wydania mogły nie przypaść im do gustu.

- Nigdy nie chcieliśmy zrazić aktywnych użytkowników, czy fanów dostosowywania wyglądu do Unity - powiedział zespół odpowiedzialny za design systemu. Na razie informacji o planowanych nowościach nie jest jednak wiele. Wiadomo, że poprawiona ma zostać obsługa wielu monitorów i zarządzanie obszarami roboczymi. W przyszłości będziemy mogli również dokładniej określić, jak ma się zachowywać Unity w konkretnych sytuacjach.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety