poniedziałek, 19 grudnia 2011

Centrum Oprogramowania Ubuntu dostępne z poziomu przeglądarki

Autor: Adrian Nowak, 11:27, poniedziałek, 19 grudnia 2011


Katalog z aplikacjami online. Fot. UbuCentrum.net
Android Market, App Store czy nawet Microsoft Marketplace można bez problemu przeglądać z poziomu przeglądarki internetowej. Teraz do tego zaszczytnego grona dołączyło także Ubuntu App Directory.

Dla zaawansowanych użytkowników właściwie nie oznacza to żadnych zmian, jednak całość może być interesująca z punktu widzenia początkujących.

Po przejściu na stronę apps.ubuntu.com, uzyskujemy dostęp do listy niemal identycznej, jak ta z aplikacji Centrum oprogramowania Ubuntu. Jeśli całość przeglądamy wykorzystując system od Canonical, możemy bezpośrednio z poziomu przeglądarki zainicjować proces instalacji wybranego narzędzia.

Całość może się okazać bardzo interesująca dla osób, które dopiero planują przesiadkę na Ubuntu czy nawet inną dystrybucję. Dzięki Apps Directory mogą one dokładnie sprawdzić, czy na nowym systemie znajdą aplikacje wykorzystywane wcześniej na Windowsie lub Mac OS (choć dość rzadko słyszy się o migracji z systemu od Apple'a). Łatwiej prześlemy również link do aplikacji znajomej osobie wykorzystującej Ubuntu.

Wspomniane wcześniej sklepy z aplikacjami mobilnymi sprawdzają się na pecetach przede wszystkim dlatego, że dokładne zapoznawanie się z kolejnymi narzędziami z poziomu niewielkiego ekranu telefonu komórkowego, zwykle nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Co jeśli App Directory odwiedzimy np. z poziomu Windowsa?

Idealnym byłaby możliwość zdalnego instalowania w ten sposób aplikacji na maszynie z Ubuntu (jak to jest np. w przypadku Androida). Niestety taka funkcja na razie nie została zaimplementowana, a zamiast tego użytkownikom wyświetla się po prostu link "pobierz Ubuntu".
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety