sobota, 3 grudnia 2011

Ciekawostki: Pamięć USB nie do złamania?

Autor: Adrian Nowak, 12:45, sobota, 3 grudnia 2011


Wizualizacja super-bezpiecznej pamięci USB. Fot. Crypteks
Informacje są coraz cenniejsze, a otwartość propagowana przez różnego rodzaju witryny społecznościowe nie zawsze popłaca. Nie brak na szczęście jednak również fanów bardzo mocnych zabezpieczeń.

To bez wątpienia można powiedzieć o firmie Cypteks, która z pomocą internautów stworzyła jeden z najlepiej zabezpieczonych pendrive'ów na świecie.

Urządzenie jest inspirowane filmem "Kod Da Vinci" i rzeczywiście prezentuje sie w iście filmowym stylu. Na zabezpieczenie danych składa się w jego przypadku kilka warstw.

Przede wszystkim, zanim zdołamy uzyskać dostęp do pendrive'a, najpierw musimy ustawić odpowiednią kombinację na jego okrągłej metalowej obudowie. Jak wyliczył serwis "Gizmodo", do dyspozycji będziemy mieli dokładnie 14.348.907 kodów.

Gdy już dostaniemy się do dysku USB, wszelkie dane, które zostały na nim zapisane, będą szyfrowane długim 256-bitowym sprzętowym kluczem AES. Na koniec wystarczy wprowadzić jeszcze jedno hasło i już możemy cieszyć się naszymi supertajnymi danymi.

Dyski stworzone przez Crypteks mają być dostępne w rozmiarach od 4 do 16 GB i powinny oferować prędkość odczytu danych nawet na poziomie 24 MB/s (zapis 10 MB/s). Jak łatwo się domyślić, gadżet nie jest tani, a zamówienia można składać już na wersje 8-gigabajtowe (130 dolarów) i 16-gigabajtowe (160 dolarów).źródło: crypteks.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety