poniedziałek, 12 grudnia 2011

MyUnity w nowej wersji - narzędzie niemal obowiązkowe dla użytkowników Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 12:53, poniedziałek, 12 grudnia 2011


MyUnity w Ubuntu 11.10. Fot. UbuCentrum.net
Na Unity można narzekać bez końca, jednak znacznie mądrzejsze jest z pewnością dostosowanie go do swoich potrzeb, albo ostatecznie zmiana środowiska na inne.

Canonical nie zadbało o narzędzia do konfiguracji Unity, co z pewnością miało istotny wpływ na odbiór samego pulpitu, jako sztywny i wykorzystujący dużą część zasobów. Dzięki nowej wersji MyUnity możemy jednak w bardzo prosty sposób dostosować wygląd podstawowych elementów środowiska.

Z MyUnity zmienimy teraz szybko wielkość ikon w panelu, przeźroczystość paska bocznego i górnego, a także szereg ustawień i zachowanie Unity w różnych sytuacjach. Co jednak równie istotne, aby zobaczyć zmiany, nie musimy ponownie ładować środowiska.

Uważam, że program jest niemal obowiązkowy dla wszystkich użytkowników Unity - no chyba, że środowisko podoba wam się bez dodatkowych modyfikacji. Pomimo to, warto jednak trochę poeksperymentować, szczególnie, gdy można to zrobić w tak wygodny sposób. Jak przy okazji donosi Joey Sneddon na Omg Ubuntu, MyUnity znajdziemy również domyślnie w repozytoriach nowego Ubuntu 12.04.

Narzędzie można wgrać wykonując w konsoli (tylko w Ubuntu 11.04 i 11.10) kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:myunity/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install myunity
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety