środa, 28 grudnia 2011

Nuvola - odtwarzacz muzyczny dla osób, które nie mają muzyki

Autor: Adrian Nowak, 11:12, środa, 28 grudnia 2011


Przykładowa lista wyszukiwań utworów w Nuvola. Fot. UbuCentrum.net
W czasach popularności usług chmurowych, a także serwisów takich jak YouTube, coraz rzadziej musimy się wspierać plikami znajdującymi się na naszym lokalnym dysku. Odtwarzacz Nuvola choć jest pewnym krokiem wstecz, biorąc pod uwagę wygodę webowych interfejsów, może nieco ułatwić odsłuchiwanie muzyki.

Dla osób, które myśląc o ulubionym utworze wyszukują go później w serwisie YouTube, Nuvola nie będzie w żadnej mierze rewolucyjna. Tam również logujemy się do jednej z wybranych usług (Grooveshark, 8tracks, Hype Machine bądź Google Music), a następnie wpisujemy tytuł utworu, albo wykonawcę, który akurat chodzi nam po głowie.

"It's that simple" - jak to mawiał Steve Jobs. Korzystanie z aplikacji nabiera jednak więcej sensu dopiero po tym, gdy zaczniemy budować swoje listy odtwarzania, co już w przypadku YouTube'a czy Wrzuty jest znacznie trudniejsze (chociaż wciąż możliwe).

Swoją drogą zadziwiające, jak szybko wygodne rozwiązania wypierają szeroko pojętą jakość. Choć są wciąż osoby, które delektują się muzyką wyłącznie z krążków CD, obecnie nawet standardowe ścieżki MP3 odchodzą powoli w zapomnienie - a tyle było debat o tym, czy przyjmie się format, który tak kaleczy utwory. Dla użytkowników, którzy nie chcą się zajmować technologią, pliki same w sobie powoli zanikają, a na ich miejsce wkraczają interfejsy, które po prostu odtworzą, to co tylko wpiszemy w wyszukiwarce.

Nuvola można zainstalować w Ubuntu wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:nuvola-player-builders/stable
sudo apt-get update && sudo apt-get install nuvolaplayer

za: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety