czwartek, 8 grudnia 2011

Ultimate Edition 3.0 - jak zwykle z zylionem pakietów

Autor: Adrian Nowak, 12:08, czwartek, 8 grudnia 2011


Ultimate Edition oparte jest o Ubuntu. Fot. ubuntutips.com.ar
Jak pokazuje przykład Minta, różnego rodzaju modyfikacje Ubuntu cieszą się bardzo dużą popularnością. O ile większość dystrybucji chce jednak przyciągnąć do siebie użytkowników prostotą i czytelnością, inne stawiają na odwrotny biegun. Ultimate Edition, które dostępne jest już w wersji 3.0 zdecydowanie należy do tej drugiej grupy.

Co ciekawe, jak tłumaczy Glenn Cady, Ultimate Edition choć jest przepełnione pakietami (obraz ma 3,2 GB), oparte zostało o Linuksa Mint 11 "Katya". Nie ukrywam, że jest to niemałe zaskoczenie, choć krok taki wykonano prawdopodobnie, by za wszelką cenę uniknąć Unity.

W UE 3.0 znajdziemy domyślnie GNOME 2.32.1, a także LibreOffice'a 3.3.4, Thunderbirda 3.1.15 i Firefoksa 8. Wszystko to bazuje na jądrze 2.6.38, a dystrybucję możemy uruchamiać w trybie Live DVD (bez konieczności wcześniejszej instalacji na dysku twardym).

Choć rozumiem, że Ultimate Edition może zainteresować osoby, które mają wolne połączenie z internetem i nie chcą ciągle pobierać dodatkowych programów, poza eksperymentami, całość nie wydaje się szczególnie interesująca. Sztuką byłoby raczej stworzenie dystrybucji lekkiej, ale gotowej na wszystko.

Zainteresowani mogą pobrać Ultimate Edition 3.0 ze strony projektu.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety