sobota, 18 lutego 2012

Anki - łatwiejsza nauka słówek i prostych informacji

Autor: Adrian Nowak, 20:37, sobota, 18 lutego 2012


Anki - okno główne. Fot. UbuCentrum.net
Anki to proste narzędzie, które wykorzystuje znany pomysł na naukę prostych informacji, jak słówka czy krótkie definicje. Jedną z jego głównych zalet jest dostęp do dużej bazy gotowych zestawów pytań i odpowiedzi, co ułatwia odkrywanie nowej wiedzy.

Sposób działania programu Anki jest bardzo przewidywalny. Wystarczy wprowadzić do niego listę pytań razem z odpowiedziami, a następnie narzędzie będzie je kolejno wyświetlało. Każde z nich możemy oznaczyć jako "nauczone", co sprawi, że będziemy powtarzali tylko materiał, którego jeszcze nie przyswoiliśmy.

Jak wspomniałem wcześniej, programów tego typu nie brakuje. Spotkać można nawet wykorzystujące tajemnicze algorytmy czy sieci neuronowe, jednak szczerze mówiąc, ostateczny efekt jest zwykle bardzo podobny. Do niewątpliwych plusów należy jednak w tym przypadku możliwość stworzenia konta i synchronizacji danych w sieci, a także kolorowe wykresy;).

Program można zainstalować z poziomu Centrum Oprogramowania Ubuntu. Przy okazji, osoby zainteresowane tego typu tematyką zapraszam na mój blog o rozwoju osobistym (adriannowak.com), albo śledzenie jego strony na Facebooku.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety