wtorek, 3 kwietnia 2012

Agila S3, czyli aplikacja do obsługi firmy dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 19:46, wtorek, 3 kwietnia 2012


Ekran główny aplikacja do zarządzania firmą Agila.
Już za kilka dni udostępniona zostanie pierwsza wersja demonstracyjna systemu Agila S3, która ułatwia obsługę firmy, oczywiście z poziomu Linuksa. W skrócie narzędzie pozwala na obsługę sprzedaży, logistyki, a także zamówień oraz raportowanie.

Narzędzie jest rozwijane już od ponad roku, gdyż zdaniem twórców zwyczajnie brak jest sensowych aplikacji tego typu dla Linuksa. Pomysłodawcom projektu nie podoba się konieczność posiadania licencji Windowsa, by obsługiwać firmę, a zatem postanowili sami stworzyć narzędzie skrojone pod potrzeby własne, a pewnie również wielu innych przedsiębiorców.

Co w programie?

Jedną z głównych funkcji programu jest wystawianie faktur (9 typów dokumentów sprzedaży), ale również gospodarka magazynowa (obsługa wielu magazynów), obsługa zamówień (od klientów, do dostawców) czy kontrola zakupów i zaopatrzenia.

Nie mogło zabraknąć również drobnych usprawnień, które jednak z pewnością zauważą osoby ceniące sobie wygodę. Agila S3 umożliwia na przykład obsługę kilku użytkowników, generowanie kartotek towarów i kontrahentów, czy wreszcie możliwość wyeksportowania tego typu danych do popularnych formatów (cvs/calc).

Użytkownicy Linuksa przetestują jako pierwsi 

W ramach współpracy z twórcami Agila S3, czytelnicy UbuCentrum.net będą mogli jako pierwsi przetestować wersję demonstracyjną programu, która zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu. Osobiście ciesze się, że wciąż powstają narzędzia, które tworzone są z myślą przede wszystkim o Linuksie, a promowanie tego typu projektów jest czystą przyjemnością.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety