niedziela, 1 kwietnia 2012

Google: Ubuntu pozwoli nam objąć prowadzenie na telewizorach (Prima Aprilis)

Autor: Adrian Nowak, 08:00, niedziela, 1 kwietnia 2012


Fot. brionv/Flickr
Pod koniec tygodnia koncern Google poinformował, że zamierza przejąć część tworzonej przez Canonical technologii związanej z telewizorami, by przyśpieszyć rozwój własnego Google TV. Doniesienia tego typu nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę bardzo pozytywne komentarze, jakie towarzyszyły premierze Ubuntu dla Androida.

Canonical już od dawna tworzy rozwiązania bardzo bliskie korporacji z Mountain View, ostatnio skupiając się przede wszystkim na technologiach mobilnych. Jak łatwo się domyślić, dla koncernu Google notującego kwartalnie kilkadziesiąt miliardów dolarów zysku, często właśnie przejmowanie ciekawych firm jest najszybszym sposobem na dotrzymywanie kroku technologicznym konkurentom.

Dzięki swojemu nabytkowi Google chce uczynić zestawy telewizyjne jeszcze bardziej mobilnymi, umożliwiając (podobnie jak w Ubuntu dla Androida) zabranie zainstalowanych aplikacji czy filmów razem ze sobą, po odłączeniu smartfona od doku. Wyszukiwarkowy gigant nie zdradza przy tym planów dotyczących innych projektów prowadzonych przez Canonical.

- Mamy nadzieję, że połączenie społecznościowych projektów Canonical ze wsparciem technologicznym tak dużej firmy jak Google, pozwoli na jeszcze szybsze wcielenie naszej wizji w życie - powiedział Mark Shuttleworth, który zdradził przy okazji, że nie wyklucza kolejnej podróży w kosmos. Lot poza ziemską atmosferę może być tym szybszy, że na razie Google TV nie zdołało zyskać zbyt dużej popularności, a do gry o rynek telewizyjny szykuje się już wiele innych korporacji, jak Apple czy Sony.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety