czwartek, 28 czerwca 2012

Nexus 7: Chcę to cudo już teraz!

Autor: Adrian Nowak, 08:55, czwartek, 28 czerwca 2012


Nexus 7 (Nexus Tablet) produkcji Asusa.
A więc już jest! Pierwszy oficjalny tablet Nexus, który wyposażony został dodatkowo w Androida 4.1 Jelly Bean...

Lubię oficjalne urządzenia od Google z kilku powodów: zwykle są wykonane bardzo dobrze, dostają szybko aktualizacje do nowych wersji Androida no i wreszcie, nie są obciążone nakładkami Sense czy TouchWiz, które moim zdaniem obecnie wcale nie dodają uroku platformie mobilnej amerykańskiego koncernu.

Wszelkie zalety smartfonów z serii Nexus znaleźć można teraz również w tablecie, który Google przygotowało wspólnie z Asusem. Sprzęcik jest poręczny, lekki, wydajny, a do tego niezwykle tani. Za najtańszą wersję zapłacić trzeba tylko 199 dolarów (ok. 680 złotych).

Zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do jakości

Rzućmy jeszcze okiem na specyfikację tego niezbyt wielkiego, bo tylko 7-calowego tabletu:

  • Android 4.1 (Jelly Bean)
  • 4-rdzeniowy procesor Tegra 3
  • 7-calowy ekran IPS (1280x800 px)
  • 1 GB pamięci RAM
  • Kamera do wideorozmów 1,2 mpx
  • Akumulatorek o pojemności 4.325 mAh
  • 8 GB pamięci na pliki (w droższej wersji 16 GB)
Nie mogło zabraknąć również kilku dodatkowych funkcji, jak chociażby obsługa NFC, a więc również rozwiązania Android Beam, które ułatwia transfer plików między urządzeniami będącymi w pobliżu. Sprzęt ma być także dostępnych w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

Do tej pory liderem jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości był prawdopodobnie Kindle Fire od Amazona, którego również sprzedawano za 199 dolarów. Obecnie jednak znacznie odstaje od nowego konkurenta, a zatem można się spodziewać, że jego cena spadnie jeszcze bardziej.

Czego nie powie specyfikacja

Świetna (jak na taką cenę) specyfikacja, to jednak nie wszystko. Ostatecznie to, jak sprawuje się dane urządzenie, najlepiej ocenić można po prostu wykorzystując jego najważniejsze funkcje. Sprzętu nie ma jeszcze w Polsce, jednak swoje ręce na urządzeniu już teraz położył serwis The Verge. Po krótkiej recenzji, lubię ten sprzęt jeszcze bardziej: jest szybki, estetyczny i nie za drogi.

Krótki przegląd wideo nowego Nexusa 7 możecie zobaczyć poniżej:

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety