piątek, 29 czerwca 2012

Nvidia wystraszyła się Linusa Torvaldsa i już wprowadza pierwsze zmiany

Autor: Adrian Nowak, 09:47, piątek, 29 czerwca 2012


Linus Torvalds. Fot. Abode of Chaos
Niedawna krytyka ze strony twórcy Linuksa bardzo zabolała Nvidię. Właściwie firma prawdopodobnie bardzo by się nią nie przejęła, gdyby nie duży odzew również ze strony samych użytkowników.

Może nie najgrzeczniejsze gesty ze strony Torvaldsa przynoszą już pierwsze efekty (poza wcześniejszymi zapewnieniami Nvidii o wsparciu dla świata Open Source).

Jak zauważa Phoronix, pojawiły się "potencjalnie dobre informacje" dla posiadaczy kart graficznych Nvidia z serii Optimus. Znany producent układów graficznych rozpoczął komentowanie i testowanie patchy, które przygotowywane są przez społeczność.

Wśród komentatorów znalazł się również znany programista Nvidii Aaron Plattner, co sugeruje, że koncern przynajmniej przygląda się pracy użytkowników Linuksa. Warto przy tym zauważyć, że nawet deweloperzy konkurencyjnego AMD Catalyst nie zajmowali się do tej pory tego typu zadaniami.

Torvalds za ostry?

Po krytyce ze strony Torvaldsa, amerykański koncern szybko przygotował oświadczenie, w którym zapewnia o swoim wsparciu dla Linuksa. Choć ostre słowa odebrane zostały jako odniesienie do wszystkich produktów Nvidi, Torvalds ganił przede wszystkim sterowniki dla układów Optimus oraz praktycznie zerowe wsparcie dla deweloperów Linuksa przy rozwiązywaniu problemów.

Jak widać, szum medialny wywarł jednak na Nvidii nacisk, który ostatecznie może się przełożyć na dobro użytkowników. Charakterystyczna dla Torvaldsa wylewność nie była więc w tym przypadku taka zła.

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety