środa, 27 czerwca 2012

Przeczytaj to później na smartfonie, czyli GENIALNE narzędzie Pocket [Android i Chrome]

Autor: Adrian Nowak, 20:04, środa, 27 czerwca 2012


Aplikacja Pocket uruchomiona na smartfonie. Fot. UbuCentrum.net
Lubimy czytać. W internecie jesteśmy wręcz zasypywani treściami i choć duża część z nich jest tandetna, niemal każdy codziennie może odnaleźć wiele tekstów, które go w jakiś sposób rozwiną.

Przeglądanie ulubionych witryn i czytanie wszystkich interesujących tekstów na bieżąco? To sytuacja idealna, jednak w praktyce rzadko mamy na tego typu wygody czas. Częściej po prostu "skanujemy" strony, trafiając na dłuższe i krótsze teksty. Prędzej czy później trafiamy na interesujący... jednak zbyt długi, by od razu go przeczytać.

Zabierz ze sobą i przeczytaj później

Sam do niedawna miałem z tego typu sytuacją poważny problem. Tak, to problem, bo gdy z pośpiechu omijają cię ciekawe treści, niemal dosłownie tracisz użyteczną czy ciekawą wiedzę. Całość można jednak rozwiązać dzięki prostej aplikacji Pocket.

Przycisk Pocket w przeglądarce Chrome.
Przede wszystkim, aby wygodnie "umieszczać" teksty z komputera na swoim smartfonie (albo na komputerze, do przeczytania później), potrzebujemy wtyczki do przeglądarki. Ja korzystam z Chrome, więc zadanie było banalne - wystarczy zainstalować dodatek, który po kliknięciu automatycznie doda wybraną stronę do "cyfrowej kieszeni".

Lista tekstów zapisuje się na zdalnym serwerze, więc niezbędne jest też stworzenie konta w usłudze. Warto zauważyć, że artykuły przechowywane są w jednolitej formie, a zatem bez reklam i w przyjemnej czcionce. Jeśli chcemy czytać dodane do schowka teksty także na komputerze - doinstalować trzeba jeszcze aplikację Pocket List.

Gdy już zbudujemy listę tekstów, łatwo możemy je zabrać również do prawdziwej kieszeni, instalując aplikację Pocket dla Androida. Oferuje ona różne rozmiary czcionki, łatwy dostęp do funkcji podświetlania czy kilka kolorów tła. Naprawdę nie można mieć co do niej praktycznie żadnych zastrzeżeń. Jeśli nie nadążacie z czytaniem ulubionych tekstów, gorąco zachęcam do wypróbowania Pocket - jest to jedna z moich ulubionych aplikacji.

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety