środa, 6 czerwca 2012

Poradnik: Chrome i Facebook, czyli jak zapanować nad nowymi wiadomościami

Autor: Adrian Nowak, 10:54, środa, 6 czerwca 2012


Powiadomienie Facebooka w przeglądarce Chrome.
Miliony nowych wiadomości każdego dnia pojawia się w witrynach społecznościowych i choć większość z nich jest nam całkiem obojętna, o niektórych wolelibyśmy wiedzieć natychmiast. Do tej ostatniej grupy należą z pewnością prywatne informacje otrzymywane od naszych znajomych.

Facebook w jednym miejscu gromadzi wiadomości, które wysyłamy z komputera i urządzeń przenośnych, co jest zwykle bardzo wygodne - o ile cały czas śledzimy naszą skrzynkę odbiorczą.

To jest wpis gościnny serwisu SocialFace.pl (śledź go na Facebooku).

Powiadomienia o nowych wiadomościach od znajomych, Facebook przesyła również na adres e-mail. Komunikaty takie są jednak zwykle o co najmniej kilka minut opóźnione. Użyteczność wtyczek dla przeglądarki jest więc uzależniona od tego, jak traktujemy komunikacyjne rozwiązania Facebooka: bardziej jak e-mail, na który odpowiadamy, gdy mamy czas, czy SMS, gdzie spodziewamy się natychmiastowego kontaktu.

Facebook dla przeglądarki Chrome

Jednym z najpopularniejszych rozszerzeń dla Chrome dotyczących Facebooka jest "Facebook Notifications" przygotowane przez społecznościowego giganta. Wtyczka wyświetla obok paska adresu niewielką ikonę, gdzie na bieżąco podawana jest liczba nieprzeczytanych aplikacji w witrynie Marka Zuckerberga.

Po kliknięciu w nowy element, bez problemu przejrzymy również ostatnie powiadomienia, a także otrzymywane od innych użytkowników wiadomości. Wśród największych wad rozwiązania jest fakt, że całość ma swoje "trudne momenty", w których po prostu nie działa. Inni stosunkowo łatwo przegapią natomiast niewielką czerwoną liczbę informującą o liczbie napływających wiadomości.

Wyskakujące okienko z powiadomieniem Facebooka.
Dla mniej uważnych przygotowano dodatek "Facebook Chat Notification", który zamiast ikonki, wyświetli wyskakujące okienko. Całość jest o tyle wygodna, że wtyczka jest praktycznie niewidoczna, gdy nie mamy nowych wiadomości.

W tym przypadku również nie należy jednak ufać rozszerzeniu w 100%, a czekając na ważną wiadomość, warto przejść po prostu nas tronę Facebooka.

U siebie korzystam ze wspomnianych wyżej dodatków już od jakiegoś czasu i własnie w parze stanowią one dość dobre połączenie. Często okazuje się jednak, że o nowych wiadomościach informuje dopiero smartfon z Androidem, który zdobywa informacje tego typu dzięki powiadomieniom push w narzędziu społecznościowego giganta dla urządzeń mobilnych.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety