piątek, 15 czerwca 2012

Skype 4.0 już dla Linuksa. Lepsza jakość audio i nowy wygląd

Autor: Adrian Nowak, 11:53, piątek, 15 czerwca 2012


Nowe Skype wita użytkowników odświeżonym wyglądem. Fot. skype.com
Gdy Microsoft przejął narzędzie Skype, wielu wieściło koniec wydawania popularnego narzędzia dla Linuksa. Okazuje się, że producent Windowsa nie jest aż tak krótkowzroczny, a użytkownikom Pingwinka przygotował nowe wydanie z wieloma ważnymi aktualizacjami.

Wśród najważniejszych zmian, jakie można znaleźć w Skype 4.0, jest przebudowane okno czatu, które teraz skupia w jednym miejscu kilka wątków. Opcjonalnie można jednak powrócić do prowadzenia każdej rozmowy w osobnym oknie.

Całkowicie odmieniono teraz również wygląd okna połączeń wideo, a jak informuje zespół programu na swoim blogu, poprawiła się również jakość rozmów głosowych i wsparcie dla dodatkowych kamerek internetowych. Samo narzędzie ma teraz również działać znacznie stabilniej.

Choć Skype dla Linuksa jest znacznie mniej rozbudowany niż konkurencyjne narzędzia tworzone z myślą o Mac OS czy Windowsie, całość wygląda bardzo schludnie i z pewnością jest to jeden z najlepszych komunikatorów głosowych dostępnych na rynku. Paczki dla Ubuntu i innych popularnych dystrybucji można pobrać ze strony Skype.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety