wtorek, 17 lipca 2012

Programista 2/2012 już do kupienia. + Konkurs

Autor: Adrian Nowak, 09:40, wtorek, 17 lipca 2012


Ukazał się drugi numer magazynu „Programista”. Poniżej prezentujemy zawartość tego wydania. Pismo można zamówić w prenumeracie elektronicznej lub papierowej na stronie www.programistamag.pl.

Każdy prenumerator wersji 2-letniej eleketronicznej lub rocznej papierowej otrzymuje dodatkowo videoszkolenie (dostępne kursy tu: http://www.devcastzone.com/szkolenia).
Pojedyczne wydania magazynu można nabyć w salonach Empik na terenie całej Polski.

Prenumeratę wydań drukowanych i elektronicznych (ePub, mobi, .pdf) magazynu można zamówić przez formularz na stronie: http://www.programistamag.pl/infosite/register

Osoby zamawiające prenumeratę drukowaną otrzymują również wydania elektroniczne gratis oraz inne prezenty (o aktualną ofertę prezentów dla prenumeraty zapytaj, pisząc na admin@programistamag.pl).

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością magazynu Programista 2/2012.

Programista 2/2012 - Spis treści

BIBLIOTEKI I NARZĘDZIA:

Integracja systemów z Apache Camel™C.A.M.E.L czyli implementacja wzorców integracyjnych stosowanych w EAI

Profesjonalna integracja dwóch lub kilku systemów jednocześnie nie jest zagadnieniem trywialnym. Wielokrotnie spotyka się podejścia oparte na kilku obiektowych klasach, które realizują z powodzeniem wymagania projektu. Na rynku open source istnieją dojrzałe rozwiązania wspierające EAI ( ang. Enterprise Application Integration). Jednym z nich jest framework Apache Camel.

Łukasz Lechert

Cocos2D 2.x:efekty oparte na programach cieniujących (część 1)

Niniejszy artykuł stanowi wprowadzenie w temat tworzenia efektów opartych na tzw. programach cieniujących (ang. shader programs) przy wykorzystaniu biblioteki Cocos2D (gałąź 2.x) na platformę iOS.

Rafał Kocisz

JĘZYKI PROGRAMOWANIA:

C++11 (część 2)

C++11 wnosi wiele zmian zarówno do biblioteki standardowej, jak i do samego języka. W kolejnym odcinku autorzy omawiają ,,naprawiony'' typ wyliczeniowy enum, nowe elementy pozwalające mierzyć czas oraz operować cechami typów. Przedstawione zostały także jawne konwersje, będące rozszerzeniem idei konstruktorów explicit. Pokazana jest też możliwość definiowania metod klas jako skasowanych albo domyślnych.

Bartosz Szurgot, Mariusz Uchroński, Wojciech Waga

Wprowadzenie do języka C# i platformy .NET (część 1).NET Framework i Visual Studio

Platforma .NET została opracowana w końcówce XX wieku i zaprezentowana w lipcu 2000 roku. Była to odpowiedź firmy Microsoft na rozwój konkurencyjnych rozwiązań takich jak technologia Javy, miała na celu ugruntowanie pozycji lidera w zakresie zintegrowanych środowisk tworzenia aplikacji i nadania nowej prędkości w kierunku rozwoju informatyki.

Przemysław Krygier

PROGRAMOWANIE URZĄDZEŃ MOBILNYCH:

Quality Coding na platformie iOS

Jakość wytwarzanego oprogramowania jest jednym z głównych czynników wpływających na późniejszy sukces naszego produktu. Ułatwia również utrzymywanie projektów, poprawia elastyczność i skalowalność, jak również możliwości dalszej rozbudowy.

Łukasz Mazur

Cascades - nowa jakość aplikacji dla BlackBerry

Nowy system Research In Motion, BlackBerry 10, ma zmniejszyć dystans, jaki dzieli producenta biznesowych słuchawek od urządzeń pracujących pod kontrolą iOS czy Androida. Jedną z bolączek poprzedniego systemu jest skromna liczba aplikacji, jakie można znaleźć w App World. RIM chce zmienić ten stan rzeczy, udostępniając developerom proste i dopasowane do ich potrzeb i umiejętności narzędzia pracy.

Marcin Krężelewski

PROGRAMOWANIE GRAFIKI:

Podstawy Direct3D (część 2)

Po sporej dawce teorii w poprzedniej części artykułu czas zakasać rękawy i zabrać się do pisania kodu źródłowego: obudźmy wreszcie tę obliczeniową potęgę drzemiącą w karcie graficznej. Światła, kamera, Direct3D!

Wojciech Sura

PROGRAMOWANIE SYSTEMÓW OSADZONYCH:

Arduino dla C, C++, Javy, i Pythona też. Jednym słowem Arduino dla każdego

Możliwość łatwego programowania płytki Arduino, bez konieczności stosowania dodatkowych programatorów, to jeden z głównych elementów sukcesu projektu Arduino. Jednakże czasem chcemy podłączyć Arduino z komputerem, aby z poziomu komputera odczytywać i przesyłać dane z oraz do Arduino. Jest to możliwe i w tym artykule postaramy się pokazać, iż to zadanie nie jest trudne w realizacji.

Marek Sawerwain

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA:

Domain Driven Design krok po kroku Część III:Szczegóły implementacji aplikacji wykorzystującej DDD na platformie Java – Spring Framework i Hibernate

Artykuł ma na celu omówienie szczegółów technicznych związanych z odwracaniem kontroli przy pomocy kontenera Spring, projektowaniu architektury otwartej na rozbudowę i rozszerzenia oraz przedstawienie przykładów wykorzystania frameworków wychodzących poza standardowe tutoriale.

Sławomir Sobótka

KLUB LIDERA IT:

Kiedy Agile nie zadziała. Jakie błędy najczęściej popełnia się stosując metody zwinne?

Już ponad dziesięć lat minęło odkąd metody zwinne zaczęły podbijać świat. Przez ten czas rozwiązania z tego obszaru uległy znacznemu rozwojowi i wielu zmianom. Jednocześnie narosło wiele mitów. Jak wygląda w praktyce stosowanie koncepcji ze świata Agile? Kiedy proponowane podejście się sprawdza a kiedy nie? Czynimy założenie, że znasz podstawowe założenia dotyczące metod zwinnych.

Michał Bartyzel, Mariusz Sieraczkiewicz

Dołącz do Facebooka magazynu: facebook.com/ProgramistaMagazyn

Konkurs dla czytelników UbuCentrum.net

Dla Czytelników UbuCentrum.net mamy 2 egzemplarze elektroniczne opisanego wyżej numeru.

Tym razem zasady są niebywale proste, jednak wymagają refleksu. Magazyn otrzymają od nas pierwsze 2 osoby, które napiszą na adres: adrian@ubucentrum.net (w tytule prosimy umieścić zwrot "Konkurs Programista", natomiast treść jest wiadomości dowolna).

Aktualizacja: Konkurs już zakończony. Jak zwykle byliście bardzo szybcy :)
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety