piątek, 13 lipca 2012

Audience - prosty odtwarzacz wideo, który zaskakuje jakością

Autor: Adrian Nowak, 12:05, piątek, 13 lipca 2012


Odtwarzacz Audience oferuje niezwykle wygodną funkcję podglądu. Fot. UbuCentrum.net
Po instalacji VLC właściwie straciłem ochotę na testowanie kolejnych odtwarzaczy wideo. Skoro wszystko działa jak należy, to po co szukać dalej? Okazuje się, że czasem jednak warto.

Ciekawą aplikacją, jaka niedawno pojawiła się na horyzoncie, jest program Audience. Co go wyróżnia? Przede wszystkim niezwykła prostota, ale również interesujące funkcje, których brak nawet we wspomnianym wcześniej VLC.

Szybki podgląd i napisy

Wielu użytkownikom wystarczy, aby odtwarzacz radził sobie z szeroką gamą formatów multimedialnych. Czasem miło też mieć dostęp do obsługi napisów, gdy oglądamy film w bardziej egzotycznym języku. Audience radzi sobie z tymi podstawowymi zadaniami, a do tego pozytywnie zaskakuje funkcją podglądu.

Podczas przesuwania kursowa po suwaku wyszukiwania, oferowany jest nam nie tylko podgląd klatki, ale ruchomego obrazu. W praktyce wygląda to bardzo efektownie i bez wątpienia jest też wygodniejsze, niż szukanie "w ciemno".

Instalacja

Sposób instalacji opisał Joey z OMG Ubuntu, a okazuje się, że tym razem do Ubuntu 12.04 będziemy musieli dodać dwa, a nie jedno repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:audience-members/ppa
sudo add-apt-repository ppa:vala-team/ppa

Narzędzie Audience, choć wciąż znajduje się w fazie testowej, zainstalować możemy później wpisując w konsoli:

sudo apt-get update && sudo apt-get install audience
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety