wtorek, 3 lipca 2012

Smartfony z Firefox OS wkrótce do kupienia. Zobacz już teraz [WIDEO]

Autor: Adrian Nowak, 08:16, wtorek, 3 lipca 2012


Smartfon z systemem mobilnym Mozilli. Fot. youtube.com
Gdyby mobilnych systemów było zbyt mało, swoje możliwości postanowiła zaprezentować również Mozilla. System o znajomo brzmiącej nazwie Firefox OS, będzie dostępny na smartfonach w okolicach końcówki tego roku.

Po co kolejny system mobilny?

Mozilla nie chce naśladować Androida ani iOS, a już od roku rozwijała swoją platformę mobilną opartą o standardy webowe. Jak czytamy na stronie projektu:

System operacyjny, który będzie wykorzystywał markę Firefox, zasili premierę smartfonów zbudowanych w oparciu w pełni o standardy otwartej sieci, gdzie wszystkie możliwości urządzenia mogą być wykorzystywane przez aplikacje w HTML5.

Brzmi nieco zawile? No właśnie. Mnie również nie wygląda to na ideologię, która mogłaby zachęcić do porzucenia w kąt smartfona z Androidem czy iOS.

Głównie tańsze urządzenia

Jak Mozilla chce się przedostać na rynek? Właściwie podobnie, jak Ubuntu. Skupiając się na krajach, gdzie konkurencja wciąż jest stosunkowo niewielka. Firefox OS zadebiutuje więc za kilka miesięcy w Brazylii, a zatem prawdopodobnie na urządzeniach o bardzo przeciętnej jakości, budowanych przez chińskie ZTE.

Jak system sprawuje się już teraz na Samsungu Galaxy S II, zobaczyć możecie poniżej:

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety