piątek, 20 lipca 2012

Tak wygląda Firefox OS [ZDJĘCIA]

Autor: Adrian Nowak, 09:09, piątek, 20 lipca 2012


Firefox OS wizualnie przypomina inne mobilne systemy operacyjne. Fot. techweekeurope.co.uk
Powyżej widzicie zdjęcia mobilnego systemu Firefox OS, jakie pojawiły się w sieci już jakiś czas temu. Mozilla nie traciła jednak czasu i już teraz możemy przeglądać zaktualizowane screeny:

Firefox OS w nowej wersji.
Kilka dodatkowych grafik przedstawił na swojej stronie serwis TechWeek Europe, jednak Mozilla stwierdziła, że i te screeny są już nieaktualne. Internautom już wkrótce ma zostać zaprezentowana więc jeszcze świeższa wersja platformy.

Coś Wam to  przypomina?

Firefox OS wizualnie wydaje się być dzieckiem iOS oraz Androida. Niektóre elementy interfejsu wręcz do złudzenia przypominają konkurencyjne platformy. Nie w tym ma jednak tkwić największa siła systemu od Mozilli, więc nie powinniśmy się raczej skupiać na wyglądzie systemu.

Warto pamiętać, że Firefox OS ma być przede wszystkim szansą dla deweloperów, którzy tworzą swoje aplikacje w oparciu o otwarte standardy sieciowe. Obecnie mało który programista chcący dotrzeć do użytkowników mobilnych, zdecyduje się np. na stworzenie gry w HTML5. Po prostu przygotuje aplikację dla Androida albo iOS.

Dobrze też zauważyć, że przynajmniej na początku, Firefox OS trafi do słabszych urządzeń. Z tego co widać, posiadacze niedrogich smartfonów nie powinni więc narzekać na interfejs swoich telefonów. Każdy, kto pamięta początki Androida wie, że mogło być znacznie gorzej...
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety