niedziela, 15 lipca 2012

Instalacja Unity News Lens, czyli lokalne informacje zawsze pod ręką

Autor: Adrian Nowak, 12:07, niedziela, 15 lipca 2012


Unity News Lens w Ubuntu 12.04. Fot. UbuCentrum.net
Śledzenie wiadomości bez opuszczania Unity? Dzięki dodatkowi Unity News Lens możemy w wygodny sposób przeglądać najważniejsze informacje, które zebrane zostały w kilku grupach tematycznych.

Unity niebezpiecznie rozszerza liczbę swoich funkcji, a wiadomo, że gdy coś jest do wszystkiego, to łatwo może przekroczyć barierę, po której znacznie spada poziom wygody wykorzystywania takiego rozwiązania. Dodatkowa "soczewka" w pulpicie od Canonical nie powinna jednak na razie zbytnio skomplikować ekranu startowego Unity.

Automatycznie zlokalizowane

Lens News wykorzystuje wiadomości, jakie zbierane są przez Google News, zachowując stosowane przez agregator wyszukiwarkoweg giganta kategorie. Między poszczególnymi tematami można się oczywiście łatwo przełączać, a także filtrować je, wpisując interesujące nas słowa.

Liczba wyświetlanych wiadomości nie rzuca jednak na kolana. Trudno tu również o bardziej niszową tematykę, jak ta związana z Ubuntu czy szeroko pojętym Linuksem. Jeśli ktoś chce jednak mieć po prostu pod ręką świeże informacje i z jakiegoś powodu nie ma ochoty uruchamiać przeglądarki, doinstalowanie jednego pakietu nie będzie zbyt bolesne.

Instalacja

Sposób instalacji w nowym Ubuntu 12.04 opisał na swoim blogu niezawodny Joey Sneddon. Cała procedura jak zwykle sprowadza się do wykonania w konsoli prostych poleceń:

sudo add-apt-repository ppa:scopes-packagers/ppa
sudo apt-get update && sudo apt-get install unity-lens-news

Po instalacji trzeba jeszcze wylogować się z systemu, gdyż dopiero po ponownym załadowaniu się Unity, na dolnej krawędzi znajdziemy dodatkową ikonkę, która pozwala na uruchamianie News Lens.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety