poniedziałek, 16 lipca 2012

Linux Mint 13 Maya z KDE 4.8 dostępny już w wersji RC. Wygląda nieźle

Autor: Adrian Nowak, 09:38, poniedziałek, 16 lipca 2012


Pulpit Linux Mint 13 "Maya" z KDE. Fot. linuxmint.com
Mint zwykle uznawany jest za mniej postępowe Ubuntu, czyli dystrybucję dla osób, którym nie podoba się pulpit Unity. Na horyzoncie jest już jednak kolejna wersja Minta 13 z nowym KDE 4.8. Do tego wygląda naprawdę nieźle.

Lista unikalnych funkcji Minta 13 z KDE nie jest jednak zbyt duża względem innych dystrybucji. Całość traktować należy raczej jako ukłon w kierunku osób, które nie chcą pobierać obrazu systemu z pulpitem GNOME.

Nowości nie zabrakło

Linux Mint 13 w wersji RC wyposażony został w zbiór nowych tapet, autorstwa irlandzkiego fotografa  "masterbutler", choć bardziej technicznych użytkowników zaciekawi raczej fakt, że całość bazuje na Ubuntu 12.04 i jądrze Linuksa z gałęzi 3.2.

Nowy Mint nawiązał również współpracę z Yahoo, które jest domyślną wyszukiwarką w systemie i pozwala na zarabianie twórcom dystrybucji. System wsparły również DuckDuckGo oraz Amazon. Sami użytkownicy mogą oczywiście bez problemu zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę.


Linki pobierania znajdziecie na stronie Minta, choć warto pamiętać, że wciąż jest to wydanie RC (kandydat do wersji finalnej), więc warto trochę poczekać, jeśli zamierzacie wykorzystywać system do pracy.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety