niedziela, 15 lipca 2012

Potrzebny jest tablet, gdy masz już nowoczesnego smartfona?

Autor: Adrian Nowak, 16:11, niedziela, 15 lipca 2012


Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1. Fot. UbuCentrum.net
Oglądając prezentacje Steve'a Jobsa można odnieść wrażenie, że ZDECYDOWANIE potrzebujemy muzycznej kolekcji w kieszeni czy tabletu, by "magicznie dotykać sieć". Tylko po co nam to wszystko?

Zbędne ogniwo?

Pierwsze myśli, jakie pojawiają się, gdy rozważamy zastosowania tabletu, to oczywiście przeglądanie sieci, albo materiałów wideo. Dalej jest już znacznie trudniej. W grę wchodzi oczywiście jeszcze wykorzystywanie Facebooka, Google Talka, albo przeglądanie poczty, natomiast żadne z tych zastosowań nie jest zarezerwowane tylko dla tabletów (jak np. dzwonienie dla smarfonów).

Smartfony jak tablety

Sytuacja komplikuje się, gdy macie zaawansowanego smartfona. Funkcjonalność obu urządzeń w bardzo dużej części się pokrywa, i choć większy ekran tabletu wydaje się o wiele bardziej wygodny do czytania, w praktyce różnice nie są tak gigantyczne.

Przykład: Samsung Galaxy Tab (10.1) oferuje rozdzielczość 1280x800 px, natomiast smartfon HTC One X (4,7 cala) niewiele mneijszą, bo 1280x720 pikseli.

Jasne, że sieć wygodniej przegląda się, gdy mamy do dyspozycji ekran o większej przekątnej. Tabletu nie weźmiemy jednak ze sobą do kieszeni. Gdy cenimy sobie więc maksymalną mobilność, a w domu od przeglądania stron internetowych mamy komputer, zakup tabletu staje pod dużym znakiem zapytania.

Do czego używacie tabletów?

Samsung podrzucił mi na 2 tygodnie swojego Galaxy Taba 10.1. Pobawiłem się trochę i... właściwie nie urzekło mnie nic. Zamiast obszczać się ze szczęścia, wróciłem po prostu do laptopa. A gdy będę chciał poczytać na łóżku? Od tego mam smartfona z dużym ekranem.

Smartfony złapały jednak tablety za nogi dopiero niedawno. Obecnie chyba jedynymi realnymi alternatywami dla tego typu urządzeń są właśnie One X czy Galaxy S III. Samsung Galaxy Note też jest czymś w rodzaju ogniwa łączącego oba rodzaje urządzeń, choć już nie w każdą kieszeń się zmieści.

Galaxy Taba będę miał w swoim laboratorium jeszcze ponad tydzień. Czy w tym czasie się w nim zakocham? Zobaczymy. Tymczasem zachęcam w komentarzach do podawania ciekawych zastosowań dla tabletów. Może naprawdę umknęło mi coś magicznego, o czym mówił Jobs...
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety